Tirsdagstræf er et uforpligtende fællesskab, der bringer lokale fra Dianalund og omegn sammen. Her kan man nyde hinandens selskab, diskutere løst og fast, og ofte deltage i et inspirerende oplæg fra en ekstern oplægsholder.
Den 17. december byder Tirsdagstræf på en særlig julehygge, hvor Helle og Dorte inviterer til en dag fyldt med julesmåkager, hyggesnak og quiz. Det er en oplagt mulighed for at komme i julestemning og måske også få lidt inspiration til julelæsningen.
Ingen tilmelding og fri entréArrangementet er gratis og kræver ingen tilmelding. Deltagerne kan nyde en kop kaffe eller te, og det er muligt at medbringe egen kop for at skåne miljøet ved at spare på engangskopperne.
Praktiske oplysningerDer er gode parkeringsmuligheder omkring Dianalund Bibliotek i Borgerhuset, så det er nemt at komme til og fra arrangementet.
Detaljer om arrangementet:
Dato: Tirsdag 17. december 2024
Tidspunkt: Kl. 10.00
Sted: Dianalund Bibliotek, Sømosevej 44, 4293 Dianalund
Entré: Fri entré
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her