Tag del i en hyggelig fællesspisning og få en indsigt i SIND Ringsted-Sorøs arbejde, når de inviterer til en gratis brunch og efterfølgende generalforsamling. Arrangementet finder sted i Dianalund Borgerhus og henvender sig specielt til psykisk sårbare og ensomme, men alle er velkomne.
Gratis brunch og samværFra kl. 11:00 til 13:00 vil der blive serveret en lækker brunch for deltagerne. Det er en oplagt mulighed for at mødes med andre og nyde et godt måltid sammen. Selvom fællesspisningen er fuldt booket, kan interesserede skrive til ringstedsoroe@sind.dk for at komme på venteliste.
Generalforsamling med kage og kaffeEfter brunchen vil der være en pause, før generalforsamlingen starter kl. 13:30. Her vil der blive serveret kage, kaffe og te. Medlemmer af SIND har både taleret og stemmeret, mens ikke-medlemmer kan deltage uden disse rettigheder. Ønsker du medbestemmelse, kan du melde dig ind i SIND inden generalforsamlingen.
Praktisk informationDato: Lørdag 15. februar 2025
Tid: Kl. 11:00-15:30
Sted: Dianalund Borgerhuset, Sømosevej 44, 4293 Dianalund
Arrangør: SIND Ringsted-Sorø
Entré: Gratis
Tilmelding: Senest den 5. februar 2025
Transport: Mulighed for kørsel til og fra arrangementet ved deltagelse i begge dele
Kontakt: ringstedsoroe@sind.dk for venteliste eller spørgsmål
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her